24 maja 2024

15 kłamstw na temat ludzi bogatych, które wmawiają sobie ludzie biedni

Wiele osób uważa, że ​​nie mają możliwości zarabiania dużych pieniędzy potrzebnych do luksusowego życia.  Mają w głowie negatywne myśli.  To, co myślą o nich inni, stało się podstawą do analizy własnego ja.  Mocno wierzą, że bez względu na to, jak ciężko będą pracować, nie odniosą sukcesu.  Te negatywne myśli stają się po pewnym czasie wizją twojego życia.

Warto spojrzeć wgłąb siebie

Skoro negatywne myśli budują negatywne życie, odrzucajmy je! Stańmy po stronie tych pozytywnych. Nie wierz w coś tylko dlatego, że wszyscy podzielają dane poglądy. Kwestionuj cudze idee, jeśli nie mają poparcia w logice czy nauce, albo jeśli są szkodliwe.  Nie podążaj ślepo za stadem.  Jeśli duża liczba ludzi wierzy w coś, co niekoniecznie jest prawdą, poświadcz, że prawda może być zupełnie inna. Nie musisz od razu stawać się anarchistą i olewać wszystkiego i wszystkich. Po prostu miej swoje zdanie. Jedna uwaga: Nie odklej się za bardzo od rzeczywistości, bo wielu ludzi zatraca się w „samodzielnym” myśleniu i są w stanie uwierzyć w największą bzdurę, byle tylko pokazać, jak różnią się od reszty i jak bardzo oświeceni są.

W co wierzyli ludzie kiedyś a teraz?

W dawnych czasach ludzie wierzyli, że ziemia jest płaska, a słońce krąży wokół niej.  Dziś wszyscy wiemy, że to nie jest prawda.  Chociaż wszyscy w to wierzyli, nie oznaczało to, że było to słuszne. Ludzie, którzy stanęli po stronie prawdy, często kończyli w więzieniu, albo gorzej, a mimo tego mówili, co myślą. Dziś mamy wolność słowa, więc tym bardziej nie bój się mówić, co uważasz.

Ciągle zadawaj sobie pytania

Łatwo i kusząco jest pocieszyć się tymi przekonaniami, gdy napotykamy trudności w życiu.  Te przekonania dają poczucie bezpieczeństwa.  Boisz się zaakceptować fakt, że mogą być fałszywe.

Jeśli twoje myśli są jasne, przekonasz się, że prawdziwe przekonanie wytrzyma próbę czasu, a błędne wyobrażenia nie.  Dlatego usuń te pojęcia ze swojego życia.  Ciągle zadawaj sobie pytanie: „Czy można temu ufać?”  Jaka jest gwarancja, że ​​to prawda?  „Czy to naprawdę prawda?”

Przekonania, które nie zostały przetestowane, są jak bajki, mogą cię czasem pocieszyć, mogą wydawać się ładne, zabawne, ponieważ chcesz w nie wierzyć, ale niekoniecznie muszą być prawdziwe.

Czy to są twoje wyobrażenia o pieniądzach?

Czy często łapiesz się na powielaniu tych kłamstw na temat pieniędzy, mówiąc lub myśląc w ten sposób na poważnie lub  nawet tylko w żartach, mimochodem? Czy w ogóle posiadasz wiedzę na temat lokat bankowych (sprawdź więcej tutaj: https://twojpodatek.pl/zalety-i-wady-lokat-bankowych/) i innych instrumentów finansowych, czy od razu zakładasz, że to nie dla Ciebie i nie jesteś godzien?  Jeśli to robisz, oznacza to że ​​nieświadomie te pojęcia wpływają na twoje relacje z pieniędzmi.

$ Większość bogatych ludzi zdobyło pieniądze w nielegalny sposób.

$ Całe zło na świecie jest spowodowane przez pieniądze.

$ Nie jestem godzien być bogaty.

$ Pieniądze są generowane przez pieniądze.  Ponieważ nie mam pieniędzy, nie mogę stać się bogaty.

$ Bogaci ludzie nie są tak uczciwi jak biedni.

$ Kiedy chodzi o pieniądze, niektórzy ludzie mają szczęście, a inni nie.

$ Ktoś jest obrzydliwie bogaty.

$ Bogaci ludzie są chciwi i się nie dzielą z biednymi

$ Nie powinienem być bogaty i dlatego nie jestem.

$ Bogaci ludzie są już od urodzenia wyjątkowo uzdolnieni kreatywni, utalentowani i inteligentni, dlatego przeciętniak nie będzie bogaty.

$ Wszyscy bogaci odziedziczyli majątek.

$ Bogaci są źli i wrogo nastawieni.

$ Wszyscy bogaci są skorumpowani.

$ Bogaci są bogaci, bo „dymają” biednych

$ Bogaci knują i spiskują przeciwko nam, żebyśmy na nich tyrali

To, czy będziesz miał w swoim życiu bogactwo i dużo pieniędzy, czy też będziesz funkcjonował na dolnym pułapie życia, zależy od tego, jak postrzegasz pieniądze.  Musisz zdecydować, ile pieniędzy chcesz zarobić na wystawne życie i odpowiednio to zaplanować.

Czy przechodzisz przez wiele trudności, aby zarobić pieniądze, czy wykonujesz pracę, której naprawdę nienawidzisz, bogactwo łatwo cię przyciąga, czy też zarabiasz pieniądze bez żadnych trudności, zależy od twojego pojęcia bogactwa.

Twoje dobre samopoczucie związane z pieniędzmi zależy od twojego wyobrażenia o pieniądzach

To, z czym czujesz się komfortowo w swojej podświadomości, która jest najbogatszym obszarem emocji.  Twoje wcześniejsze doświadczenia z pieniędzmi zadecydują o tym, jak dobrze czujesz się z finansami.

Możesz doświadczyć dobrobytu finansowego i wygenerować tyle bogactwa, ile chcesz, jeśli spróbujesz usunąć wszystkie negatywne uczucia, które masz z powodu tego doświadczenia i pracować nad tym.

  • Pomyśl o pieniądzach jako o energii, z którą się poruszasz i z którą żyjesz, a wpuszczenie tej energii do twojego życia przyniesie bogactwo w twoim życiu.  Zobacz, jaką różnicę wnosi to do Twojego życia.
  • Jeśli wierzysz, że pieniądze mogą przychodzić do ciebie tak łatwo, jak powietrze, którym oddychasz, i zobacz, jaką różnicę robi to pojęcie w twoim życiu.

Jesteś zdecydowany, że posiadanie całego bogactwa, którego potrzebujesz, sprawi, że poczujesz się niekomfortowo z powyższym pojęciem.  Zdecyduj się zmienić swoje wyobrażenie o pieniądzach, które są negatywne i powstrzymują napływ pieniędzy, do których masz prawo.

Źródło: TwojPodatek.pl