Oszczędzanie pieniędzy w dzisiejszych czasach staje się bardzo modne i osoby, które się do tego stosują w rzeczy samej dobrze na tym wychodzą. Wzrost inflacji w Polsce skłania ludzi do zakupów tylko tych rzeczy, których potrzebujemy i większość tych osób nie wstydzi się o tym mówić. Oszczędności to dobra sprawa, a tak zwana poduszka finansowa daje nam poczucie bezpieczeństwa, które możemy wykorzystać w przypadku kłopotów, utraty pracy czy zakup solidnego sprzętu o dużej wartości finansowej. Gdy już decydujemy się na gromadzenie oszczędności, dużą rolę odgrywa bezpieczne przechowywanie pieniędzy.
Gdzie zatem trzymać zgromadzone oszczędności?
Jest spora grupa osób, która się decyduje na trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie. Te osoby żyją w przekonaniu, ze pieniądz w domu jest bezpieczny niż w banku. Jednak mogli by oni nawet zrobić coś innego. Na pewno warto zainwestować pieniądze i poszukać dodatkowego źródła dochodu. Inaczej inflacja pożera te środki finansowe. Trzymanie pieniędzy w domu to również ryzyko jej szybkiej utraty jak i większy dostęp do nich może nas kusić na wydanie ich.
Może lepiej przechowywać pieniądze w banku?
Lokata bankowa to świetny sposób, który się cieszy popularnością. Lokata to gwarancja bezpieczeństwa z kapitału i zysków. Umowa na czas zawarcia lokaty nie pozwoli nam na wypłacenie potrzebnych środków.
Może zatem konto oszczędnościowe?
To konto, w którym możesz trzymać pieniądze jak długo chcesz i ma możliwość wypłaty kiedy chcesz, zatem mamy do nich większą dyspozycyjność. Na koncie oszczędnościowym zyskujemy poprzez oprocentowanie im ono jest większe tym większe zyski posiadamy.
Gdzie możesz trzymać oszczędności?
- sejf, gdy mamy możliwość w domu to jest jednym z najbezpieczniejszym sposobem trzymania pieniędzy w domu,
- szuflada w biurku na klucz,
- w banku na lokacie,
- w banku na koncie oszczędnościowym.
Gdzie kto zdecyduje się na trzymanie pieniędzy oczywiście zależy od niego samego. Jeśli masz bezpieczne miejsce w domu i wiesz, że na pewno ich nie utracisz np. w wyniku włamania to trzymaj je w domu. Jeśli sądzisz, że wolisz je wpłacić na konto to załóż konto oszczędnościowe, na którym w wyniku oprocentowania możesz na tym jeszcze zyskać dzięki kapitałowi.
Powiązane tematy
15 kłamstw na temat ludzi bogatych, które wmawiają sobie ludzie biedni
4 powody, przez które ludzie nie oszczędzają wystarczająco dużo pieniędzy
Co to jest strategia inwestycyjna?